EBAC Fall Challenge

4.75

Overall Finish List

November 11, 2017


Results by SNERRO (www.snerro.com) Using MyLaps BibTags SNERRO,LLC
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Paul Gennaro                      New London  CT         88    23   M       1 20-29               24:35.0      5:10/M
      2    Frank Balantic                    Niantic  CT            99    29   M       2 20-29               28:26.0      5:59/M
      3    Rebecca Snelson                   New London  CT         90    24   F       1 20-29               28:46.0      6:03/M
      4    Brian Whitney                     Niantic  CT            89    29   M       3 20-29               28:58.0      6:06/M
      5    Robert Buttermore                 Waterford  Ct  CT      73    30   M       1 30-39               29:30.0      6:12/M
      6    Kenneth Wilkinson                 New London  CT        107    26   M       4 20-29               30:06.0      6:20/M
      7    Xin Yan Zheng                     Colchester  CT         87    24   M       5 20-29               30:20.0      6:23/M
      8    John Paggioli                     Marlborough  CT       110    52   M       1 50-59               30:32.0      6:25/M
      9    Michael Fleming                   New London  CT         85    26   M       6 20-29               30:56.0      6:31/M
     10    Clark Bobby                       Mystic  CT             55    61   M       1 60-69               32:07.0      6:46/M
     11    Chris Darling                     Groton  CT             86    28   M       7 20-29               32:40.0      6:52/M
     12    Ted Kenyon                        Montville  CT         101    45   M       1 40-49               32:50.0      6:55/M
     13    Klose James                       Groton  Ct             56    23   M       8 20-29               32:53.0      6:55/M
     14    Philip Mee                        Waterford  CT          13    29   M       9 20-29               33:04.0      6:57/M
     15    Michael Fusaro                    Norwich  CT            97    51   M       2 50-59               33:33.0      7:04/M
     16    Joshua Gigliotti                  Niantic  CT            21    30   M       2 30-39               34:09.0      7:11/M
     17    John Hushaw                       Mystic  CT             82    28   M      10 20-29               34:21.0      7:14/M
     18    Keith Coburn                      Waterford  CT          70    49   M       2 40-49               34:31.0      7:16/M
     19    Steve Prefontaine                 Uncasville  CT         95    62   M       2 60-69               34:38.0      7:17/M
     20    Stephen Dinsmore                  East Lyme  CT          58    58   M       3 50-59               35:11.0      7:24/M
     21    Bob Gralton                       Gales Ferry  CT        91    50   M       4 50-59               35:32.0      7:29/M
     22    Torey McLaren                     Uncasville  CT         98    28   F       2 20-29               35:46.0      7:32/M
     23    Stephen Brault                    Suffield  CT           41    54   M       5 50-59               35:56.0      7:34/M
     24    Nancy Maerkle                     Jewett City  CT        14    49   F       1 40-49               35:57.0      7:34/M
     25    Scott Todd                        Uncasville  CT         54    61   M       3 60-69               35:57.0      7:34/M
     26    Eduardo Morcos                    Uncasville  CT         68    44   M       3 40-49               36:09.0      7:36/M
     27    Richard Denomme                   Sterling  CT           96    52   M       6 50-59               36:47.0      7:44/M
     28    Nicole Verone                     New London  CT         81    24   F       3 20-29               37:03.0      7:48/M
     29    Matthew Impastato                 New London  CT         80    25   M      11 20-29               37:03.0      7:48/M
     30    John Sacrey                       Preston  CT            64    66   M       4 60-69               38:18.0      8:04/M
     31    James Kostek                      Groton  Ct             26    27   M      12 20-29               38:54.0      8:11/M
     32    Laurence Potter                   Mystic  CT             75    59   M       7 50-59               39:41.0      8:21/M
     33    Karla Santiago                    New London  CT         93    29   F       4 20-29               39:50.0      8:23/M
     34    Jan Teves                         New London  CT         25    31   M       3 30-39               39:54.0      8:24/M
     35    Jea Hur                           Glastonbury  CT        43    54   M       8 50-59               39:56.0      8:24/M
     36    Jorge Abregu                      New London  CT         10    64   M       5 60-69               39:59.0      8:25/M
     37    Ric Villarreal                    Essex  CT               9    60   M       6 60-69               40:22.0      8:30/M
     38    Laura Marcucio                    Vernon  CT             33    40   F       2 40-49               40:32.0      8:32/M
     39    Aleasha Coburn                    Waterford  Ct  CT      69    48   F       3 40-49               40:43.0      8:34/M
     40    Gregory King                      Groton  Ct            103    25   M      13 20-29               41:01.0      8:38/M
     41    Vincent Mangino                   Colchester  CT         92    24   M      14 20-29               41:05.0      8:39/M
     42    Ailsa Jeffries                    Hyde Park  MA           3    22   F       5 20-29               42:17.0      8:54/M
     43    Matthew Nakano                    Groton  Ct             49    23   M      15 20-29               42:28.0      8:56/M
     44    Way Hedding                       Niantic  CT           100    68   M       7 60-69               42:32.0      8:57/M
     45    Craig Barnes                      North Stonington  C    66    61   M       8 60-69               42:44.0      9:00/M
     46    Ray Krause                        Hope Valley  RI       108    59   M       9 50-59               42:58.0      9:03/M
     47    Thomas Miller                     New London  CT          6    33   M       4 30-39               43:34.0      9:10/M
     48    Jacqueline Durazo                                        40    25   F       6 20-29               43:35.0      9:10/M
     49    Kayla Monahan                     Colchester  CT         27    24   F       7 20-29               43:46.0      9:13/M
     50    Michael Larose                    Gales Ferry  CT        77    31   M       5 30-39               44:17.0      9:19/M
     51    Cheryl Konsavitch                 North Stonington  C     5    56   F       1 50-59               44:21.0      9:20/M
     52    Maggie Kendall                    Mystic  CT             36    27   F       8 20-29               44:36.0      9:23/M
     53    Ross Kendall                      Waterford  CT          37    27   M      16 20-29               44:37.0      9:23/M
     54    Tanner Glantz                     Norwich  CT            29    34   M       6 30-39               44:41.0      9:24/M
     55    Tom Baker                         Oakdale  CT            47    74   M       1 70-99               44:51.0      9:26/M
     56    Anthony Mikelonis                 Uncasville  CT         71    26   M      17 20-29               45:05.0      9:29/M
     57    Ian Wilson                        Groton  Ct            109    23   M      18 20-29               46:08.0      9:43/M
     58    Saray Checo                       Groton  CT             16    24   F       9 20-29               46:08.0      9:43/M
     59    David Couzelis                    Gales Ferry  CT         2    36   M       7 30-39               46:10.0      9:43/M
     60    Josef Ulrich                      New London  CT         24    34   M       8 30-39               46:31.0      9:47/M
     61    Ryan MacKay                       New London  CT         74    27   M      19 20-29               46:34.0      9:48/M
     62    Raymond Bounds                    New London  CT         46    25   M      20 20-29               46:47.0      9:51/M
     63    Austin Darling                    Groton  Ct            105    22   M      21 20-29               47:12.0      9:56/M
     64    Joelle Gratkowski                 Providence  RI        106    22   F      10 20-29               47:13.0      9:56/M
     65    John Wujcik                       Groton  Ct             50    26   M      22 20-29               47:24.0      9:59/M
     66    Adam Sprecace                     New London  CT         38    47   M       4 40-49               47:28.0      9:59/M
     67    Peter Dlubac                      Clinton  CT            44    66   M       9 60-69               47:36.0     10:01/M
     68    Jessica Lubben                    Colchester  CT         51    27   F      11 20-29               47:36.0     10:01/M
     69    James Draper                      Groton  CT             83    30   M       9 30-39               47:44.0     10:03/M
     70    Emily Tunila                      Groton  CT             22    24   F      12 20-29               48:46.0     10:16/M
     71    Don Welsh                         Quaker Hill  CT       102    63   M      10 60-69               48:48.0     10:16/M
     72    Sean Donovan                      Niantic  CT            28    36   M      10 30-39               48:56.0     10:18/M
     73    William Vidal                     Ledyard  CT            61    41   M       5 40-49               49:48.0     10:29/M
     74    George Gillespie                  Oakdale  Ct  CT        63    75   M       2 70-99               49:57.0     10:31/M
     75    Ronald Donovan                    Ledyard  CT            30    65   M      11 60-69               50:55.0     10:43/M
     76    Melissa Buttermore                Groton  CT              7    54   F       2 50-59               52:22.0     11:01/M
     77    Danielle Spivey                   Gales Ferry  CT        52    27   F      13 20-29               53:24.0     11:14/M
     78    Brent Spivey                      Gales Ferry  CT        53    27   M      23 20-29               53:25.0     11:15/M
     79    Bruce Grisafe                     Salem  CT             104    64   M      12 60-69               53:57.0     11:21/M
     80    Denise Dinsmore                   East Lyme  CT          59    62   F       1 60-69               54:32.0     11:29/M
     81    Shirley Iselin                    Essex  CT               8    74   F       1 70-99               54:53.0     11:33/M
     82    Diane Cain                        North Stonington  C    67    58   F       3 50-59               58:37.0     12:20/M
     83    Pat Baker                         Oakdale  CT            48    72   F       2 70-99             1:00:09.0     12:40/M
     84    Calixto Mestermazy                Gales Ferry  CT        57    28   M      24 20-29             1:01:34.0     12:57/M
     85    Jaime Palomino                    Gales Ferry  CT        62    27   M      25 20-29             1:01:34.0     12:57/M